Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Fish plates 10381005



*

nr 1038 1005


FISH PLATES

13 pieces, Johnson & Bros, 6 + 6 + 1 del,


13 delar, Johnson Bros, England, 6 + 6 + 1 del


Estimate:

1200

Sold:

SEK 1300

Auction date:

Monday May 16 2016
at 18:30:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/4 01:10:59 1      1.000 kr
13/4 20:42:57 2      1.200 kr
12/5 13:04:01 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskmönster fiskmönstrade fisktallrik fisktallrikar johnson & bros mattallrik mattallrikar
  • 2045 COFFEE SET
    Karin Björquist (1927-2018), Sweden, 9 pieces, fli..//
     

    Auction ends
    in a week
    20 maj at 18:44
  • 7396 DINNERWARE
    45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, ..//
     

    Auction ends
    in a week
    20 maj at 19:09
  • 2024 DINNERWARE
    6 pieces, Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Gusta..//
    Present: SEK 1100

    Auction ends
    in a week
    20 maj at 19:53




Ladda ner broschyr